تبلیغات
ازدواج به سبک ایرانی - بلوغ ازدواج

ازدواج به سبک ایرانی
 
ازدواج نصف دین است!
بلوغ نیاز اصلی ازدواج است.برای بلوغ ازدواج تنها نوع جنسی آن کفایت نمی کند بلکه علاوه بر بلوغ جنسی بلوغ فکری نیز نیاز است. بلوغ جنسی بدون بلوغ فکری و بلوغ فکری بدون بلوغ جنسی ناقص اند و باعث خسران می گردند.
بلوغ جنسی امری قابل رویت و وابسته به سن است و هر انسان سالمی در سنین جوانی یا نوجوانی وارد این مرحله می گردد.اما بلوغ فکری وابسته به عوامل اجتماعی و نوع زندگی فرد دارد.درک فرد از محیط زندگی،درک شرایط زندگی،درک نیازهای اصلی زندگی،مسئولیت پذیری و توانایی اداره زندگی از موارد بلوغ فکری است.
مهم ترین علل طلاق آشنا نبودن زن وشوهر به وظایف زناشویی و نبود بلوغ فکری در آنهاست. بلوغ جنسی عاملی ذاتی ولی بلوغ فکری عاملی اکتسابی است.طریقه ی تربیت خانواده در بلوغ فکری نقش اصلی را ایفا می کند. پدر یا مادر هستند که راه را به فرزندان نشان می دهند و آنها را مسئولیت پذیر می کنند. تعیین بلوغ فکری بر عهده پسر یا دختری است که قصد ازدواج دارند و با صحبت و بیان دیدگاههای هم می توانند بلوغ فکری فرد متقابل را تعیین نمایند. البته لازم به ذکر است که وسواس بیش ازحد لزوم در این مورد باعث عدم نتیجه گیری صحیح می شود و انسان را سردرگم می سازد.طبقه بندی: ازدواج از دیدگاه جامعه شناسان، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 10 اردیبهشت 1390 توسط مسعود خاكزادیه
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مسعود
مسعود خاکزادیه